Kurzy pro páry PODZIM 2020

pondělí
- ŘÍČANY -  taneční pro dospělé (středně pokročilí)
- KOLOVRATY -  začátečníci a mírně pokročilí
 

úterý  - MODLETICE - taneční pro dospělé (začátečníci a mírně pokročilí)
 

středa - ŘÍČANY - taneční pro dospělé (nejvíce pokročilí)

čtvrtek - ŘÍČANY - latina + salsa
 

pátek - KOLOVRATY -  středně a více pokročilí
 

všechny kurzy budou v Tanečním studio Fuego v Říčanech :-)

Fuego Říčany o.s.
Český svaz
tanečního sportu
Svaz učitelů tance
České republiky
 
 
 
 

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy

3

 

Nenaleznete-li zde odpověd na Vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat !

 

 

Co na sebe (pro mládež) ?

24.08.2011, 11:07 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 1679

V kurzech pro mládež vyžadujeme dodržovat společenské oblečení.  Dámy a pánové, do tanečních se nejen jdete naučit tančit ale (hlavně) kvůli osvojení si  dobrých společenských zvyklostí a mravů. Tedy naučit se správne chovat ve společnosti a k tomu patří i osvojení si použít správné společenské oblečení pro danou příležitost.

 

Slečnám doporučujeme jakékoliv šaty, či sukni s halenkou. Délka sukně by ideálné měla být ke kolenům (moc dlouhá vám bude překážet při tanci, moc krátká  také). Jako obuv do tanečních pak doporučujeme spíše uzavřené boty pokud možno s plnou patou a nižším až středním podpatkem. Dívka, či dáma ve společnosti by vždy měla mít punčochy, či punčocháče (barvu a vzor již ale necháme na Vás)

 

Pánům doporučujeme jakýkoliv spíše tmavý oblek, košili a jako nutnost motýlek či kravatu. Vhodné jsou také společenské rukavice  (ideálně bílé). Obuv pak jakákoliv společenská  spíše s měkkčí podrážkou.

 

Ps. vhodné oblečení platí o pro Váš doprovod (jeansy a rolák  nejsou společenský oděv)

Celý článek...

Co na sebe (pro dospělou společnost)?

14.04.2009, 11:00 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 2080

Přiměřené oblečení do společnosti. I pánům v kurzech pro dospělé doporučujeme pohodlný oblek, košili, kravatu či motýlka a společenské boty se slabou podrážkou ( nicméně jsme v tanečním kurzech pro dospělé a jsme tam zejména kvůli tanci, takže pánům po úvodních cca 10 minutách dovolíme sundat sako :-).  Dámám pak společenské šaty přiměřené délky, či halenku a dámské společenské kalhoty, boty na nízkém až středním podpatku a ideálně s plnou patou.

Celý článek...

Co na nožky?

14.04.2009, 13:00 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 1940

Doporučujeme samozřejmě speciální taneční obuv, nemáte-li, tak pro začátek postačí pro pány společenská obuv s rovnou a měkkou podrážkou (takže ne gladiatory, pohory či kanady) a pro dámy ideálně botky ma středním podpatku (tak do 6-7cm) a pokud možno s pevnou patou a jesliže pán nemá taneční obuv pak i s plnou špičkou (víme o čem mluvíme).

Celý článek...

Co se všechno naučím v tanečních?

13.04.2010, 10:32 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 1864

Především se naučíte tančit. Jak moc záleží na kurzu do kterého  "nastoupíte" či kolik kurzů s námi absolvujete.

V základních tanečních kurzech se naučíte základní kroky a nejjednoduší variace do většiny tanců. Neboli ze standardních tanců (to jsou ty v těsném držení) zvládnete waltz, valčík, foxtrott (quickstep) a naučíte se se i "pomocné kroky" na tango a slowfox. Z latinských tanců (to jsou ty odvázanejší, divočejší) to budou základy samby, chachy, rumby, paso doble a jive. Z kolových a jazzových tanců pak máme v programu polku, mazurku a blues.  V mládežnických kurzech se vyučují základy společenské etiky a etikety, zvyklosti společenského chování  a vychování.

V pokročilých pak přidáváme správné tango a rumbu-mambo bolero a rozšiřujeme všechny tance obvykle o jednu až dvě figury. Také zrychlujeme hudbu do správných rychlostí, týká se především valčíku, jive, chachy a samby, quiskstepu.

Ve více pokročilých přidáváme správné kroky do slowfoxu a opět přidáváme variace do většiny tanců, správné rychlosti již máme zvládnuté.

Celý článek...

Jaký kurz je pro mne vhodný?

14.04.2009, 13:30 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 1837

Dovolíme si odpovědět otázkou - chodili jste do základních tanečních kurzů pro mládež? Jesliže ano, a pamatujete si alespoň základní kroky všech tanců, jistě zvládnete i mírně pokročilé. Nepamatujete si moc kroků, či jeden z Vás nikdy do tanečních nechodil? Pak raději doporučujeme základní kurz.

Chodíte do tanečních kurzů pravidelně, ovládáte základní kroky a základní figury všech tanců (a slowfox či paso doble alespoň tušíte jak vypadají) pak doporučujeme pokročilé či více pokročilé.

Celý článek...

Kam si ještě mohu jít zatančit společenské tance?

14.04.2009, 13:45 , Jan Beránek | Počet zobrazení: 2042

Doporučujeme  plesy se zaměřením na tanec - Reprezentační ples Fuego,Ples časopisu Dancetime, či některé prodloužené tanečních kurzů - např v Jesenici, či ve Strančicích u Říčan.
Dále je možností několik  : Taneční večery Blanky Vášové  (1. pondělí v měsíci KD Barikáníků), Taneční večery v paláci Dunaj (pořádá Tš Plamínek), či čas od času pořádané Tančírny v KC Jesenice.
Nestačí Vám to? Pak jste horcí kandidáti pro Hobby soutěže - dnes jsou pravidelně v kategorii Dospělí (od 16 let) a hlavně i v Kategorii Senior I (od 35 let, ale jeden z páru může být mladší - 30 let), či Senior II (od 45 let) pak se můžete zúčastnit jakékoliv soutěže pod hlavičkou ČSTS či SUT a adekvátně k tomu doporučujeme vstoupit do tanečního sportovního klubu.

Celý článek...